Ubezpieczenie na życie

nazycie

W obecnych czasach w jakim przyszło nam żyć, w pogoni za dobrą pracą, wysoką pensją, dobrym standardzie życia codziennego, bardzo często zapominamy o bardzo prostych rzeczach. Nie mamy czasu zwolnić tempa, a co gorsze nie możemy zwolnić tempa bo np. mamy kredyt hipoteczny z reguły na okres minimum trzydziesu lat spłaty, czynsz za mieszkanie, opłata comiesięczna za szkołę, zajęcia dodatkowe dziecka itp., itd.

Często żyjemy dniem codziennym ciesząc się, że starczyło nam od pierwszego do pierwszego każdego miesiąca. Zupełnie nie zdajemy sobie sprawy, że nasze życie może się skończyć w każdej chwili. Życie to najcenniejszy dar, jaki otrzymaliśmy od losu. Jego utrata jest jednak najbardziej dotkliwa dla tych, których opuszczamy. Zatem zatrzymajmy się na chwilkę i zastanówmy nad odpowiedziami na kilka pytań, bardzo ważnych pytań:

1. Jak wyglądałaby sytuacja finansowa naszej rodziny, gdyby coś złego nas spotkało?

2. Jak zabezpieczyliśmy naszą rodzinę?

3. Jeśli nas zabraknie, kto będzie opłacał te wszystkie rachunki i utrzymywał rodzinę, kto spłaci kredyt?

4. Czy nasza rodzina poradzi sobie, gdy nas zabraknie?

5. Czy naszą żonę/męża będzie stać na zajęcia dodatkowe dla dzieci, gdy nas zabraknie?

6. Ile jest warte nasze życie? Bezpieczeństwo? Spokój najbliższych?

Raczej nie zapominamy o ubezpieczeniu domu, samochodu. Dlaczego zatem zapominamym o ważniejszym ubezpieczeniu – swojego życia, naszego ciała? Przecież nie znamy dnia ani godziny, nie wiemy kiedy możemy zostać bez niczego. Są jeszcze inne ważne atuty ubezpieczenia na życie:

1. Wypłaty z polisy na życie są często najszybciej dostępnymi środkami finansowymi.

2. Pieniądze wypłacane są poza spadkiem osobom uposażonym.

3. Nie trzeba przeprowadzać postępowania spadkowego, aby mieć do nich dostęp.

4. Dodatkowo wypłacane są bez podatku, zarówno od spadków (nawet jeśli nie przysługuje ulga w podatku od spadków), jak też dochodowego od zysków kapitałowych.