Ubezpieczenie podróży

Ubezpieczenia turystyczne czy ubezpieczenia wakacyjne – to także ubezpieczenia podróży. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe inaczej rozkłada akcenty, ale głównie chodzi o nasze bezpieczeństwo i wygodę w każdej podróży krajowej czy zagranicznej jak i w czasie każdych wakacji czy nawet krótkotrwałego wypoczynku.

Ubezpieczenia podróży obejmują wszelkie możliwe zdarzenia w czasie dojazdu i w miejscu naszego wypoczynku, także w czasie podrózy biznesowej. Ubezpieczenia turystyczne obejmują nie tylko wszelkie zdarzenia związane z wypoczynkiem, ale także z uprawianiem sportów letnich, zimowych czy nawet ekstremalnych.

Ubezpieczenia te zapewniają także (w zależności od oferty T.U.) leczenie w placówkach państwowych i prywatnych, ubezpieczenie mieszkania od kradzieży na czas wyjazdu, odszkodowanie za zaginiony, skradziony lub uszkodzony bagaż. Dają ochronę przed skutkami wypadków i wysokimi kosztami leczenia poza granicami kraju.

Ubezpieczenia turystyczne mogę Cię chronić także od skutków finasowych związanych z rezygnacją (np. z przyczyn losowych) np. z zarezerwowanych noclegów, zagranicznej wycieczki czy imprezy turystycznej, rezygnacją z przejazdów, przelotów, rezerwacji samochodów, wpłaconych zaliczek itp.

SIGMA ubezpieczy każdą podróż, wakacje, wycieczkę - także od skutków rezygnacji...