Ubezpieczenie na życie

Żyjemy coraz szybciej i tempo życia – nauka, praca zawodowa, kariera – na dalszy plan odsuwa troskę o własne zdrowie i ..spokój naszych bliskich.
Chcemy zarabiać coraz więcej, aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata (może nie zawsze słusznie), ale poganiają nas zobowiązania, kredyty, chcemy mieć lepsze mieszkanie, samochód, dzieciom zapewnić właściwe wykształcenie i… ta bajka, a właściwie nieustająca pogoń, każe nam się zastanowić dopiero wtedy, kiedy jest już za późno. Lata lecą, a zdrowie jakie mieliśmy przed 30-tką już nie będzie takie samo po 50 roku życia.

Jak oszukać los, a właściwie jak mu pomóc – może warto posłuchać rad SIGMY czyli Twojego Agenta Ubezpieczeniowego.
Pamiętamy o ubezpieczeniu samochodu – bo musimy, pamiętamy o ubezpieczeniu mieszkania, bo sąsiad miał włamanie i chcemy być ostrożni. O ubezpieczeniu na życie nie pamiętamy, bo przecież nic nam nie jest, a ..serce jak dzwon.

Kiedy ktoś zachoruje w naszej rodzinie, udajemy się przede wszystkim do lekarza pierwszego kontaktu. Są już takie przychodnie, gdzie na wizytę nie musimy czekać, a także możemy umówić wizytę telefonicznie. Niestety jest także ogromna liczba przychodni np. w Warszawie gdzie po „numerek" do intrnisty trzeba się ustawić w kolejce o 6 rano, albo zapisać co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem. Choroba w domu to wielki kłopot i troska najbliższych; można także wezwać lekarza prywatnie, ale to zawsze wiąże się ze sporymi kosztami i nigdy nie wiemy jak drogie będzie dalsze leczenie.
Zatem niemal doskonałym rozwiązaniem wydaje się ubezpieczenie całej rodziny (lub tylko współmałżonka lub partnera) w tym oczywiście dzieci – za jedną stałą cenę.
Szereg Towarzystw Ubezpieczeniowych oferuje takie ubezpieczenia, a SIGMA doradzi i pomoże dobrać odpowiednią polisę dla naszej rodziny i naszych warunków materialnych.

 • Składka ubezpieczeniowa nie jest uzależniona od wieku czy liczby ubezpieczonych osób w tym także liczby dzieci.
 • Usługi medyczne realizowane są w placówkach o wysokim standardzie, nowoczesnym wyposażeniu gabinetów specjalistycznych
 • Realizacja świadczeń przebiega bezgotówkowo w tysiącach placówek medycznych na terenie całego kraju
 • Nie ma karencji na udzielane świadczenia medyczne, co oznacza, że nie ma żadnego okresu ograniczenia ubezpieczenia
 • Ubezpieczeniem objęte jest leczenie chorób, prowadzenie ciąży, rehabilitacja, a także wizyty domowe
 • Formalności ograniczone są dop niezbędnego minimum (brak ankiety medycznej). Deczyzja o zawarciu umowy ubezpieczenia jest natychmiastowa
 • Infolinia medyczna jest do dyspozycji przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu.

Spróbujmy sobie odpowiedzieć na kilka pytań?

 1. Jak wyglądałaby sytuacja finansowa naszej rodziny, gdyby coś złego nas spotkało?
 2. Jak zabezpieczyliśmy naszą rodzinę?
 3. Jeśli nas zabraknie, kto będzie opłacał te wszystkie rachunki i utrzymywał rodzinę, kto spłaci kredyt?
 4. Czy nasza rodzina poradzi sobie, gdy nas zabraknie?
 5. Czy naszą żonę/męża będzie stać na zajęcia dodatkowe dla dzieci, gdy nas zabraknie?
 6. Ile jest warte nasze życie? Bezpieczeństwo? Spokój najbliższych?

Wniosek nasuwa się sam – jeśli mamy ubezpieczenie na życie – resztą nie musimy się martwić aż tak bardzo. Bez dobrego zdrowia nie cieszy ani samochód, ani dom, ani nawet domek na działce.
Przecież nie znamy dnia ani godziny, nie wiemy kiedy możemy zostać bez niczego. Są jeszcze inne ważne atuty ubezpieczenia na życie:

 • Wypłaty z polisy na życie są często najszybciej dostępnymi środkami finansowymi.
 • Pieniądze wypłacane są poza spadkiem osobom uposażonym.
 • Nie trzeba przeprowadzać postępowania spadkowego, aby mieć do nich dostęp.
 • Dodatkowo wypłacane są bez podatku, zarówno od spadków (nawet jeśli nie przysługuje ulga w podatku od spadków), jak też dochodowego od zysków kapitałowych.
Życie mamy tylko jedno z SIGMĄ żyje się łatwiej i bezpieczniej.